Topics in Turkey
If LPG Conversion
You Have Come To The Right Place.
LPG MODELS

POPULAR PRODUCTS

You can examine the highest kit models of brands used in LPG conversion point by clicking on the logos.

STARGAS LPG MODEL (5)

ATİKER LPG MODEL (3)

LOVATO LPG MODEL (3)

PRONS LPG MODEL (4)

BRC LPG MODEL (2)

OUR FEATURED PRODUCTS

DON'T YOUR VEHICLE LOSE PERFORMANCE

Thanks to our upper segment kits, the kits that you can use without any problems even in your injection vehicles are on the list.
Close

Atiker Atikfast Direkt Enjeksiyon

Atiker tarafından yalnızca Direkt Enjeksiyonlu motorlar için üretilen ATikfast DI kiti, TSI-FSI-GDI-TFSI gibi motorlar için uyumludur.
Close

Atiker Grand OBDII

2016 yılında Atiker tarafından pazara sürülen Grand OBDII Sıralı Otogaz Sistemi, 2 Ohm luk İtalyan Tipi enjektörleri ile benzine yakın bir konfor sağlıyor. Daha hızlı gaz buharlaşması sağlayan Yeni Tip Regülatörü, gaz ayarında sürekli düzeltmeler yapan OBD li Ecu su ile , Atiker ürün grubunun en çok satılan kitidir. 3-4-5-6-8 silindir araçlar için uygulanabilir.
Close

BRC Comford

BRC Comfort:BRC’nin en yeni ve en uygun fiyatlı dönüşüm kiti olan BRC Comfort, 4 silindirli sıfır ve ikinci el araçlarda maksimum performans ve ekonomi sağlar. Son teknoloji ECU sayesinde aracınızın benzin verilerini birebir okuyarak LPG sistemini bu verilerle çalıştırır.
Close

BRC Platinum

BRC’nin en yeni modeli olan BRC Platinum, 3-4 silindirli sıfır ve ikinci el araçlarda maksimum performans ve ekonomi sağlar. EOBD bağlantısı gibi yeni fonksiyonları sayesinde araç parametrelerini eksiksiz okuyup, en hassas kalibrasyonu yapar. Benzin enjektör yapısı uygun araçlarda manifold delmeden, soket tipi uygun araçlarda kablo kesmeden montaj yapılır, aracınızın orijinalliğine sizin kadar önem verir.
Close

LOVATO C-OBDII

Lovato C-OBDII, her koşulda ve her mevsimde kendi ayarını kendi yapan son teknoloji ürünüdür. OBD li Ecu beyin, benzin sisteminin ECU beyni ile standart protokolleri kullanarak, aracın sürekli optimum değerleri kullanmasını sağlar. Elektronik beyinin yazılımı sayesinde Arıza Işığı yanmaz.
Close

Lovato E-GO

Smart EXR ile aynı özelliklere sahip EGO Kit, Map Sensörü ve Filtre ise ile Smart kitten ayrılmaktadır. Lovato ürün grubunun en ekonomik kitidir. Tüm 3-4 silindirli araçlar ile uyumludur.
Close

Prins TechnoMax

Sıralı otogaz dönüşüm sistemi Technomax, Prins Otogaz Dönüşüm Sistemleri’nin en seçkin LPG kitlerinden biridir. Yüksek teknolojiye sahip Technomax’da OBD bağlantısı mevcuttur ve yeni nesil 4 silindir çok noktalı enjeksiyon araçlara uyum sağlar. Technomax kit parçaları R67-01 belgesine ve kolay montaj sağlayan tasarıma sahiptir.
LPG STUDIO SERVICES

SERVICES WITH A MARKET VALUE OF 600 TL A GIFT!

Turkey's first and only LPG STUDIO services only in the LPG Solution Center!
Arac_Bakim

PAINT PROTECTION & CLEANING

Every installed vehicle benefits from pre-assembly cleaning, paint protection and AFR adjustment services at no additional cost.

İninal-Kart

ININAL CARD AND TEST GAS

It presents free test gas with ininal card to its customers who receive installation services at the LPG Solution Center.

Garanti_Takip

PERSONALIZED WARRANTY FOLLOW

With the personalized warranty tracking program included in the content of LPG Studio services, you can follow your warranty period smoothly and easily.

YouTube

Follow us to get information about Advantages and Campaigns.

You can get information from our YouTube channel by clicking the Videos button below for the descriptions, operations, advantages and campaigns of the products we have covered in our constantly updated YouTube videos.
NEWS FROM US

The LPG World & Things to Know

As lpgcozummerkezi.com.tr, we shed light on the unknown issues of the LPG World. We analyze all the questions you are curious about with the subjects that will be constantly updated here. Follow us.
LPG ÇÖZÜM MERKEZİ

SOME OF GOOGLE CUSTOMER REVIEWS

The Google comments listed below contain the latest customer comments.

LPG Solution Center Support Line

You can create a support record from the button on the side for every question and suggestion you have in mind.